PLATINOVÝ TISK

PLATINOVÝ TISK

Platinotypie je luxusní pojetí Vaší fotografie. Jde o dražší původní techniku vyvolávání fotografií z 30 let 19.století. V mém ateliéru se platinovým tiskem zabýváme. Můžete si tak odnést jedinečnou fotografii.

Jak to probíhá?

Domluvíme si termín fotografování. Bude se Vám věnovat vizážistka, která Vám upraví vlasy a nalíčí (účes a líčení bývá lehké, aby nenarušilo celkový dojem z fotografie).

Domluvíme se na Vaší představě. Focení probíhá v ateliéru přibližně hodinu. Poté společně vybereme nejlepší záběr, který se upraví.

Fotografii poté dostanete v paspartě a krásném rámu. Ozdobíte si tak svůj interiér hodnotnou fotografií, na které jste Vy sami!

O platinovém tisku

Platinotypie je ceněná pro svojí extrémní stálost a dokonce jsou do ní převáděna hodnotná díla, která mají být zachována pro budoucí generace. Stálost obrazu je větší než u klasické fotografie.

V platině provádělo své tisky mnoho světových fotografů – F. Drtikol, Robert Vano, Edward Steichen, Alfred Stieglitz, Paul Strand, Edward Weston a další.

Techniku platinotypie rozvinul William Willis a v letech 1873 – 1880 ji patentoval. Ale už na počátku 30 let 19. století zkoumali citlivost platinových solí Němci  Ferdinand Gehlen, Johann Wolfgang Dobereiner a Angličan Sir John Herschel .

Ceny – kompletní platinový tisk (focení,vizážistka,výběr nejlepšího záběru, rám s paspartou) 3200,-kč. V době digitalizace se vrátíme zpět téměř o 150 let a Vy můžete mít své umělecké dílo s fotografií, na které jste Vy sami!