PLATINOVÝ TISK

PLATINOVÝ TISK

Platinotypie je luxusní pojetí Vaší fotografie. Jde o dražší původní techniku vyvolávání fotografií z 30 let 19.století. V mém ateliéru se platinovým tiskem zabýváme. Můžete si tak odnést jedinečnou fotografii.

Jak to probíhá?

Domluvíme se na Vaší představě a termínu fotografování. Focení probíhá v ateliéru přibližně hodinu. Poté společně vybereme nejlepší záběr, který se upraví.

Fotografii dostanete v paspartě a krásném rámu. Ozdobíte si tak svůj interiér hodnotnou fotografií, na které jste Vy sami!

O platinovém tisku

Platinotypie je ceněná pro svojí extrémní stálost a dokonce jsou do ní převáděna hodnotná díla, která mají být zachována pro budoucí generace. Stálost obrazu je větší než u klasické fotografie. V době digitalizace se vrátíme téměř o 150 let zpět a Vy můžete mít své umělecké dílo s fotografií, na které jste Vy sami!

V platině provádělo své tisky mnoho světových fotografů – F. Drtikol, Robert Vano, Edward Steichen, Alfred Stieglitz, Paul Strand, Edward Weston a další.

Techniku platinotypie rozvinul William Willis a v letech 1873 – 1880 ji patentoval. Ale už na počátku 30 let 19. století zkoumali citlivost platinových solí Němci  Ferdinand Gehlen, Johann Wolfgang Dobereiner a Angličan Sir John Herschel .

CENA: 4800,-Kč

Termín zhotovení fotografií je 3-4 týdny od objednání, dle náročnosti úprav.

Cena zahrnuje focení, vizáž (líčení a úprava vlasů), výběr nejlepšího záběru, fotografie na originálním papíře, rám s paspartou.